Osmani flet për datën e aplikimit për anëtarësim në NATO: Të na ofrohet një rrugë e përshpejtuar

Nisma rajonale Ballkani i Hapur nuk e respekton parimin e përfshirjes dhe nuk i trajton të gjitha vendet në mënyrë të barabartë, ka vlerësuar presidentja e Kosovës Vjosa Osmani.

Në një intervistë për agjencinë MINA, Osmani ka thënë se në Kosovë iniciativën e kanë analizuar nga ana politike, por edhe nga ajo profesionale (eksperte).

Kategoritë
LajmeVendi