Osmani zhvillon takimin e rregullt me ambasadorin amerikan Hovenier

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka pritur në takim të rregullt ambasadorin e Shteteve e Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier, me te cilin ka biseduar për zhvillimet e fundit në vend dhe rajon.

Siç njofton presidenca, Osmani dhe Hovenier gjithashtu diskutuan edhe për mundësitë e bashkëpunimit gjithëpërfshirës bilateral në fusha të interesit të përbashkët, përfshirë fushën e energjetikës, sigurisë dhe fusha të tjera.

Kategoritë
LajmeVendi