Pamje: Rama, “familjarisht” te Papa

Ai viziton Vatikanin në përvjetorin e rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike.

Kryeministri Rama, i shoqëruar nga djali i tij i vogël, Zaho, dhe bashkëshortja Linda, u prit në Vatikan nga Papa Françesku.

Ai ndodhet aty në një vizitë zyrtare me rastin e vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Selisë së Shenjtë dhe Shqipërisë.

I pari i qeverisë shëprndau pamje të këtij takimi.

Kategoritë
BotaLajme