Para 5 vite merrte mbi 30 mijë euro në muaj tash punon për 5 euro në ditë

Ylli francez i Manchester Cityt, Benjamin Mendy, i cili u ndoq penalisht me akuzat për përdhunim dhe sulm seksual gjatë kulmit të karrierës së tij, punon në burg për 5 dollarë  në ditë. Mendy nënshkroi për ekipin britanik në vitin 2017 për një dëshmi prej 50.6 milionë £ dhe një pagë prej 28 milionë funte

Ata që dëgjuan pagën ditore të Benjamin Mendy, yllit të Manchester Cityt, i burgosur për krime përdhunimi dhe sulmi seksual një vit më parë dhe gjyqi i të cilit vazhdon u habitën

Mbrojtësi i majtë francez është në gjyq në Gjykatën Chester Crown, me shtatë raste ngacmimi, një tentativë përdhunimi dhe një rast sulmi seksual ndaj katër grave. Sipas rregullave të burgjeve në Mbretërinë e Bashkuar, të burgosurit punësohen në punë të përditshme. Mendy gjithashtu punon për vetëm 4 £ (84 TL) në ditë gjatë burgimit të tij. Futbollisti 28-vjeçar, i cili nënshkroi për Cityn për 28 milionë funte, deklaroi se e kuptonte vlerën e parave dhe jetës në këtë proces.

Kategoritë
LajmeSport