Para përfundimit të kontratës, Ronaldo u mburr me një orë me një detaj provokues për Manchester United

Futbollisti portugez Cristiano Ronaldo u largua zyrtarisht nga Manchester United pas ndërprerjes së kontratës me skuadrën nga Old Trafford me marrëveshje të përbashkët dhe pak para njoftimit zyrtar, portugezi postoi një foto të orës së tij të re në rrjetet sociale, e cila më pas tërhoqi shumë vëmendje. .

Vendimi për ndërprerjen e bashkëpunimit u mor menjëherë pas intervistës së tij me Piers Morgan, në të cilën ai kritikoi ashpër klubin dhe para vendimit zyrtar, Ronaldo publikoi orën e re në Instagram, në brendësi të së cilës shfaqej një detaj kur shënoi golin. goli i famshëm kundër Manchester United.

Menjëherë pas kësaj u njoftua se ai dhe Manchester United po ndaheshin dhe shumë e interpretuan lëvizjen e Ronaldos si shumë provokuese.

“Pas bisedës me Manchester United, ne kemi rënë dakord reciprokisht për të ndërprerë kontratën. Unë e dua Manchester United dhe i dua tifozët, kjo nuk do të ndryshojë kurrë. Ndjej se është koha e duhur për të kërkuar një sfidë të re. Uroj që Manchester United të gjithë më i miri”, ka shkruar me modesti Ronaldo pas ndërprerjes së bashkëpunimit me Djajtë e Kuq.

Ronaldo, ju kujtojmë, ka treguar në një intervistë se si ndihet i tradhtuar te United, si nga drejtuesit dhe trajnerët e klubit, ashtu edhe nga bashkëlojtarët e tij.

Kategoritë
Sport