Paralajmërohet tsunami në Hatay të Turqisë, alarmohen banorët

Një paralajmërim për tsunami është lëshuar për provnicën Hatay të Turqisë, pasi një tërmet me magnitudë 6.4 ballë goditi edhe një herë këtë vend

Ky paralajmërim është bërë nga Presidencë e Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD)./Gazetaere

Kategoritë
BotaLajme