Parashikimi i motit për të dielen

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin në mes të -4 deri në -3 gradë celsius teksa ato maksimale 4-3 gradë celsius.

“Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga ana verilindore e lehtë deri mesatare”, thuhet në njoftim.

Kategoritë
LajmeTë ndryshme