Paratë që po vijnë nga ky lojtar tek klubi do të shkojnë për Rashicën

Galatasaray dëshiron të transferon Milot Rashicën, të cilën e mori me qira nga Norwich City në fillim të sezonit. Për këtë klubi verdhekuqe është në pritje të shitjes së Mustafa Muhammedit, të cilin ia ka dhënë me qira Nantes.

Mustafa Muhammed, i cili u huazua në skuadrën e Nantes të Francës me opsion blerje në fillim të sezonit, i përmbushi pritjet me 6 gola dhe 4 asistime.

Ka një tarifë transferimi prej afër 6 milionësh

E kënaqur me paraqitjen e sulmuesit egjiptian, Nantesi pritet të shfrytëzojë opsionin e blerjes prej 5 milionë e 750 mijë eurosh për Mustafa Muhammedin. Galatasaray po mendon të investojë paratë e Muhammedit në transferimin e Milot Rashicës.

Galatasaray do të ulet në tavolinë për Rashicën

Klubi verdhekuqe, i kënaqur me kontributin e futbollistit 26-vjeçar, i cili në fillim të sezonit u punësua nga Norwich City, në skuadër do të ulet në tryezën e bisedimeve me skuadrën angleze. Galatasaray do t’i ofrojë Norwich Cityt 5 milionë e 750 mijë euro për Rashicën në radhë të parë.

Kategoritë
LajmeSport