Parlamenti europian miraton dhënen e statusit kandidat ne BE për Moldavinë dhe Ukrainën

Parlamenti Europian ka miratuar ditën e sotme raportin për dhënin e statusit kandidat për Ukrainën dhe Moldavinë.

Me 529 pro, 45 kundër dhe 14 abstenime u miratua raporti i KE-së në të cilin i kërkohet Këshillit Europian që t’i jepet menjëherë statusi i vendit kandidat në BE, Ukrainës dhe Moldavisë.

Kategoritë
BotaLajme