Pas akuzave të fundit të Tatlisesit për djalin e tij vjen reagimi nga Ahmed Tatlises

Vazhdon tensioni mes İbrahim Tatlıses dhe djalit të tij Ahmed Tatlıses. Babë e bir, të ofenduar prej kohësh, dolën sërish ballë për ballë. Ndarja e İbrahim Tatlıses për Ditën e Babait bëri rrëmujë. Tatlıses, i cili akuzoi djalin e tij për tradhti, bëri deklarata tronditëse. Duke thyer heshtjen e tij, Ahmed Tatlıses tha: “Unë e lashë jetën time jashtë syve sa herë që ai kishte nevojë”.

Postimi i İbrahim Tatlıses “Ai është një budalla që nuk e vlerëson babanë e tij” në ditën e babait shkaktoi konfuzion. Bashkëshortja e tij, Adalet Sara, e divorcuar 45 vite më parë, i është përgjigjur postimit të Tatlıses me fjalët “Dita e cilit baba festohet”. Djali i tij, Ahmed Tatlıses, ka ndarë mesazhet e rënda në llogarinë e tij në rrjetet sociale.

İbrahim Tatlıses, është inatosur shumë me këtë mesazh të ish-bashkëshortes dhe djalit të tij, Këngëtari i njohur turk, i cili bëri deklarata tronditëse në transmetimin e drejtpërdrejtë, akuzoi djalin e tij Ahmed Tatlıses për tradhti me fjalët “Kur më qëlluan, ai zbrazi kasafortën e kompanisë”.

Ahmed Tatlıses, i cili theu heshtjen përballë deklaratave të të atit, iu përgjigj akuzave me këto fjalë:Ndonëse nuk dua të flas për çështjet tona familjare dhe deri më sot kam mbajtur një distancë nga deklaratat për këto çështje, është bërë e nevojshme që të bëj një deklaratë, pasi deklaratat e bëra nga Ibrahim Tatlıses për mua, nënën time dhe familja janë kthyer në shpifje të tmerrshme, të pakonceptueshme dhe të pavërteta.Para së gjithash, kur u qëllua, më akuzoi se ia kam zbrazur kasafortën. Siç e dini të gjithë, kur ndodhi kjo ngjarje tragjike me İbrahim Tatlıses, unë isha në spital gjatë gjithë kohës gjatë operacionit dhe procesit të trajtimit, madje edhe në Stamboll dhe Gjermani. Unë shkova një herë në kompaninë ku ndodhet shtëpia e tij, i shoqëruar nga kontabilisti i tij, u hapën shtëpia dhe kasaforta e tij që nuk kisha as çelësin dhe u bë numërimi, u raportuan pasuritë dhe u firmosën në prani të llogaritari, menaxheri i kompanisë dhe punonjësit e kompanisë. Të gjithë në atë kohë ishin dëshmitarë të saj.

Nuk më ka dhënë asnjëherë një shtëpi. Por sa herë që ai kishte nevojë për mua, unë vura jetën time në linjë.

Përpara se të martohesha me Tülay Hanım, nënën e gruas dhe djalit tim Rüzgar, ende nuk mund ta kuptoj fjalimin e saj duke ekzagjeruar një fjali në një diskutim normal midis babait dhe djalit.

Gjithashtu, siç e përmendi, nuk e kam ofenduar asnjëherë, nuk kam thënë fjalë të papërshkrueshme. Unë gjithsesi prej muajsh nuk kam dialog me të dhe ai në operacionin tim për tumorin e trurit më tha: “Nuk e pashë, nuk shkova, nuk kisha lot në sy”. e shprehu me fjalë. Sado e dhimbshme të jetë, kjo sjellje dhe deklarata e lidh atë, jo mua.Deri në këtë pikë, unë do ta merrja ende si të mirëqenë, por pavarësisht se cila është nëna ime, nuk mund të lejoj që dikush të poshtërohet për rrobat që ata zgjedhin me vullnetin e tyre të lirë për shkak të besimeve të tyre fetare. Askush nuk mund të ofendojë nënën time duke e quajtur ‘vello të zezë’. Askush nuk mund ta quajë nënën time ‘gjarpër’. Nëna ime është një ish-nëpunëse civile dhe një grua e nderuar që është e respektuar nga të gjithë në fisin e saj. Unë kurrë nuk do t’i pranoj shpifjet e pandërprera, të tmerrshme, të turpshme

Kategoritë
LajmeTë ndryshme