Pas Estonisë, reagon edhe Hungaria – kryeministri hungarez mbledh Këshillin e Mbrojtjes

Hungaria ka thirrur një mbledhje urgjente të Këshillit të Mbrojtjes, pasi raketat ruse ranë mbi Poloni të martën duke lënë të vdekurdy persona.

Këtë e ka konfirmuar zëdhënësi i Qeverisë hungareze, Zoltan Kovacs, përmes një cicërime në Twitter.Në përgjigje të ndalimit të transferimit të naftës përmes tubacionit Druzhba dhe raketave që goditën territorin e Polonisë, kryeministri Viktor Orban ka mbledhur Këshillin e Mbrojtjes”, ka shkruar ai.

Kategoritë
BotaLajme