PDK e ndërpret seancën, Haxhiu ia ndalë mikrofonin deputetit të VV’së

Senaca e Kuvendit të Kosovës ka vazhduar me përplasje në mes të kryeministrit të Kosovës dhe deputetëve të opozitës rreth ligjit që ka lënë jashtë pagës minimale veteranët e UÇK’së. PDK ka insistuar që të bisedohet sot me veteranët e jo siç u zotua Kurti që nesër do i takoj organizatat e dala nga lufta, deputetët e PDK’së s e kanë bllokuar foltoren e Kuvendit, ndërsa ia kanë ndalur fjalën edhe Haxhi Avdylit, shkruan Gazeta Metro.

Partia Demokratike e Kosovës po insiston në ndërprerjen e seancës dhe fillimi i dialogut me veteranët që nga dita e sotme.

Kategoritë
Lajme