Pele humb betejën dhe u thotë lamtumirë të dashurve të tij, është publikuar një video e re tronditëse nga spitali

Legjenda e futbollit brazilian, Pele (82) aktualisht po lufton për jetën në spitalin “Albert Einstein” dhe një video e re tronditëse e publikuar në rrjetet sociale tregon se ka mbetur shumë pak shpresë.

Pele (82) ka kohë që po lufton me tumorin e zorrës së trashë dhe u shtrua në spital më 29 nëntor dhe u vendos në repartin e kujdesit paliativ, ku i lehtësohen dhimbjet dhe i lehtësohet frymëmarrje e vështirësuar, dhe deri Pak vite më parë ata nuk u bënë publike publikuan fotot e fundit të asit brazilian.

Së fundmi u raportua se Pele po ndihet më mirë, por informacionet e fundit që vijnë nga Brazili thonë se gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar.

Sipas mediave anembanë botës, Pele tashmë po i thotë lamtumirë familjes dhe miqve nga shtrati i spitalit dhe një video shokuese e tij duke biseduar me familjen në telefon u përhap shpejt në internet dhe zbulon gjendjen shumë të vështirë të një prej futbollistët më të mirë të të gjitha kohërave.
Spitali njoftoi se sëmundja e 82-vjeçarit po përparon dhe se ai ka nevojë për kujdes të mëtejshëm për të shmangur problemet me veshkat dhe zemrën.

Kujtojmë se Pele ishte lider i një prej skuadrave më të mira braziliane në histori, me të cilin fitoi Kupën e Botës tri herë – në 1958, 1962 dhe 1970.

Kategoritë
Sport