Përfundon takimi në Bruksel

Ka përfunduar takimi në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandar Vuçiq në Bruksel.

Takimi trilateral, i thirrur nga Bashkimi Evropian për të diskutuar për planin franko-gjerman ka përfunduar para dsia minutave ndërsa tani pritet të ketë deklaratë për medie nga Përfaqësuesi i Lartë i Politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell.

Kategoritë
BotaLajmeVendi