Perishiç u dënua për mosparaqitjen në gjyq për çështjen “Wanda”, ai duhej të dëshmonte në favor të Icardit

Futbollisti i kombëtares kroate, Ivan Perišić (33) është dënuar me 500 euro gjobë për mosparaqitjen në gjykatë në Milano.

Sipas Gazzetta dello Sport, futbollisti i Tottenhamit është dashur të paraqitet në çështjen “Wanda” si dëshmitar i Mauro Icardit.

Icardi po padit gazetarin Fabrizio Corona, i cili në shkurt 2019 publikoi një artikull në të cilin pretendonte se gruaja e Icardit në atë kohë, Wanda, kishte një lidhje me Marcelo Brozović.

Mauro ftoi Perishiqin, i cili në atë kohë ishte bashkëlojtari i tij në Inter, për të dëshmuar dhe futbollisti kroat pranoi, por ai nuk u paraqit në gjykatën në Milano sepse ishte në ndeshjen e Ligës së Kampionëve mes Tottenhamit dhe Eintacht mbrëmë (3:2). ), por ai nuk hyri në lojë.

Gjyqtarja Elisabetta Canevini e gjobiti Perishiqin me 500 euro për mosparaqitjen në gjykatë dhe vendosi ta sjellë atë në seancën e radhës më 25 janar nga policia.

Në seancë nuk u paraqit as Icardi, i cili gjyqtarja tha se do ta ndërpresë procedurën nëse ai nuk do të jetë në seancën e janarit.

Siç shkruan Gazzetta, ka mundësi që Icardi të heqë dorë nga padia, pasi ai dhe Wanda janë ndarë më pas.

Kategoritë
Sport