Përkundër humbjes së thellë ndaj Granadas, Muriqi merr notën më të lartë

Mallorca u mposht sot në shtëpi nga Granada me rezultat të thellë 2:6, në kuadër të javës së 35-të në La Liga.

Përkundër humbjes së thellë, sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi pati një paraqitje shumë të mirë, shkruan Gazeta Express.

Ai nga SofaScore u vlerësua me notën 7.7, më të lartën në ekipin e tij

Kjo humbje ia vështirëson dukshëm punët Mallorcas në luftën për ekzistencë.

Ata gjenden në vendin e 17 me 32 pikë, aq sa ka edhe Cadizi që është në zonën e rrezikshme dhe ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Kategoritë
LajmeSport