Përkundër kapjeve dhe instimeve, Messi ia tregoi vendin kuzhinierit turk ‘Salt Bae’

Është publikuar një video në Twitter që shfaq Lionel Messin duke bërë më të mirën për të shmangur Salt Bae pas triumfit të Argjentinës në Kampionatin Botëror.

Ylli i Paris Saint-Germain udhëhoqi përfaqësuesen nga Amerika e Jugut drejt lavdisë botërore të dielën mbrëma, duke shënuar dy herë për të ndihmuar ekipin e tij të mposhtte Francën 4-2 me penallti në stadiumin Lusail në Katar.

Dhe pamjet e publikuara në rrjetet sociale kanë treguar kuzhinierin turk duke u përpjekur dëshpërimisht t’i afrohej Messit, duke i vendosur dorën mbi supe dhe duke e detyruar atë të shtrëngonte dorën pa dëshirë, pavarësisht shqetësimit të tij të dukshëm, përpara se të përpiqej ta tërhiqte përsëri.

Në videon në Twitter me titullin “Edhe Messi e di se Salt Bae është një mashtrues”, tifozët kanë pyetur me zemërim se pse 39-vjeçari, emri i vërtetë Nusret Gokce, u lejua të dilte në fushë.

“Të paktën Messi dinte të mos i kushtonte vëmendje atij djalit që përpiqej t’i kushtonte vëmendje momentit të tyre rreth tij. Duke e kapur Messin në mënyrë të dëshpëruar”.

Salt Bae gjithashtu iu afrua bashkëlojtarit të Messit në Argjentinë, Angel Di Marias, duke pozuar për një video me anësorin dhe duke thënë ‘Uau’ teksa mbanin trofeun së bashku. /Telegrafi/

Kategoritë
LajmeSport