Përmbytjet shkaktojnë 8 të vdekur në Indonezi, evakuohen mijëra persona

Tetë persona kanë humbur jetën dhe 7 mijë njerëz janë evakuuar si pasojë e përmbytjeve të shkaktuara nga shirat intensivë që kanë qenë efektiv në Jayapura

Si pasojë e përmbytjeve në rajonin Papua të Indonezisë kanë humbur jetën 8 persona, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas lajmit në shtypin e vendit, 8 persona kanë humbur jetën dhe 7 mijë njerëz janë evakuuar si pasojë e përmbytjeve të shkaktuara nga shirat intensivë që kanë qenë efektiv në Jayapura.

Ndër të tjera theksohet se të paktën 11 shtëpi kanë mbetur nën ujë.

Në përmbytjet e ndodhura një javë më parë në Ishullin Sumatra humbën jetën 2 persona dhe u evakuuan 24 mijë të tjerë

Kategoritë
BotaLajme