Përpasje “titanësh” për gjysmëfinalen, Holandë-Argjentinë

Holanda dhe Argjentina ndeshen me njëra-tjetrën në sfidën e dytë çerek-finale të Kupës së Botës.

Të dyja skuadrat do të kërkojnë fitoren për të prerë kështu biletën për në gjysmëfinale dhe për të hedhur një hap më shumë drejt fitimit të Kupës së Botës.

Fituesi i këtij çifti do të përballet në gjysmëfinale me Kroacinë e cila sapo eliminoi Brazilin falë penalltive.

FORMACIONET ZYRTARE:

HOLANDA: Nopert, Van Dajk, Ake, Timber, Dumfris, De Run, De Jong, Blind, Gakpo, Depaji, Bergvajn.

ARGJENITNA: E. Martinez, Akunja, Otamendi, Lisandro M., Romero, Molina, E. Fernandez, De Pol, Mek Alister, Mesi, Alvarez.

Kategoritë
LajmeSport