Pesë rajone ukrainase, përfshirë Kievin, ndezin alarmin për sulme ajrore ruse

Zyrtarë nga rajone të ndryshme thanë se ekziston një mundësi e madhe e sulmeve ajrore ruse në orët e ardhshme

Autoritetet në Ukrainë kanë lëshuar alarm për sulme të mundshme ajrore ruse në kryeqytetin Kiev, transmeton Anadolu Agency (AA).

Paralajmërime u lëshuan edhe për rajonet Cherkasy, Chernihiv, Rivne, Poltava dhe Ivano-Frankivsk.

Në njoftimet e tyre në Telegram, zyrtarë nga rajone të ndryshme thanë se ekziston një mundësi e madhe e sulmeve ajrore ruse në orët e ardhshme.

Sot më herët, autoritetet thanë se të paktën 11 civilë u vranë dhe 13 të tjerë u plagosën në sulmet ruse në rajone të ndryshme të Ukrainës, përfshirë rajonet Kharkiv dhe Zaporizhzhia.

Kategoritë
BotaLajme