Pique është aktualisht personi më i urryer në internet pas lajmit se po tradhton Shakirën

Pas rrjedhës së informacionit në publik se Gerard Pique ka tradhtuar Shakirën, me të cilën është në një lidhje prej 12 vitesh dhe me të cilën ka dy fëmijë, futbollisti i Barcelonës është kthyer në personin më të urryer në rrjetet sociale për momentin.

Përkatësisht, mediat spanjolle raportuan se ai kishte disa muaj që jetonte i ndarë dhe Pique shpesh shihej në jetën e natës me shokun e tij të skuadrës Riqui Puig.

Mijëra përdorues të Twitter-it e kanë dënuar Piquen dhe shumë theksojnë se nuk e kanë të qartë se dikujt do t’i shkonte ndërmend të mashtronte Shakirën.

“Pique sapo ka bërë një nga dështimet më të mëdha të shekullit të 21-të”, thuhet në një postim në Twitter.

“Kjo është një grua të cilën Pique e ka tradhtuar. Më vjen keq për të. Ajo meriton më mirë”, shkroi një postim në Twitter me një foto të Shakirës, ​​nën të cilën këngëtarja lavdëroi publikisht Piquen dhe performancën e tij dhe e quajti atë “qendra më e mirë në botë”. ”

“Pique mashtroi klubin e tij, bëri marrëveshje me njerëzit pas shpine, goditi me thikë shokun dhe shokët e tij në shpinë, dhe tani ai mashtroi Shakirën. Nuk kam parë kurrë një hipokrit më të madh se kjo kurvë me zë të lartë”, tha ashpër një tjetër tweeter.

“Nëse lajmi është i vërtetë se Pique e tradhtoi Shakirën, ai duhet të shpërblehet për njeriun më budalla të vitit 2022. Ai me të vërtetë ra poshtë”, është një tjetër nga komentet në Twitter.

Pique nuk u kursye as nga komentet negative në profilin e tij në Instagram.

“Shakira meriton më mirë se ti hov”, “Nuk mund ta besoj që e tradhton”, “Imagjinoni të tradhtoni Shakirën dhe të shoqëroheni me Riqui Puig. Ajo nuk mund të jetë më e trishtuar. E mjera”, janë vetëm disa nga komentet. poshtë fotos së fundit që Pique ka postuar në profilin tuaj në Instagram.

Kujtojmë, këngëtarja e njohur thuhet se është kapur me Piquen me një grua tjetër dhe, të paktën tani për tani, nuk mund ta kalojë atë.

Shakira që prej muajit mars nuk ka postuar asnjë postim me Pique-n në rrjetet sociale dhe në këngën e fundit që këndoi “Te Felicito” në disa vargje, duket se i ka pranuar të gjitha.

Per te kompletuar u shqyeva cope-copa u paralajmerova por nuk ja vura vesh.E kuptova qe po genjen ishte nje pike ne kove.Mos me thuaj se me vjen keq mund te shtiresh “E sinqertë por të njoh mirë dhe e di që po gënjen”, janë teksti i hitit të saj më të fundit.

Kategoritë
Sport