Plagosja në Shtërpcë, deklarohet babai i njërit prej të plagosurve në Shtërpcë

Zvonimir Stojanoviq, babai i njërit prej personave të plagosur tha se nuk i di të gjitha detajet e sulmit dhe se është e rëndësishme që mjekët u kanë thënë se gjendja e të plagosurve është stabile.

“Kam dëgjuar nga ambulanca në Shtërpcë, më kanë njoftuar, kam shkuar. Çka ka ndodhur, si ka ndodhur nuk e di, vështirë është… Këtu jemi po presim nga mjeku të thotë që fëmijët janë mirë, kjo për në është më e rëndësishmja, pjesën tjetër janë shërbimet që punojnë”- tha ai për media.

Pasditen e sotme dy serbë të rinj janë plagosur me armë zjarri në afërsi të Shtërpcës nga një makinë në lëvizje

Ndërkohë, polica ka bërë të ditur se ka arrestuar një të dyshuar, A. K. 33 vjeçar, për këtë rast.

Kategoritë
LajmeVendi