Portieri i Argjentinës nuk ka as turp e as respekt, gjatë festës ka tallur brutalisht Mbappen

Pavarësisht se Kylian Mbappe shënoi tre gola për të në finalen e Kupës së Botës në Katar, portieri argjentinas Emiliano Martinez përdori festimet në dhomën e zhveshjes së Gauchos për të thirrur edhe një herë francezin, duke shkaktuar një reagim të ashpër në rrjetet sociale.

Martinez fillimisht tmerroi publikun botëror me një lëvizje pasi iu dha Doreza e Artë, kur bëri një gjest të turpshëm në skenë, i cili shpejt u bë viral dhe u bë shënjestër e shumë kritikave, ndërsa tani ai është vënë sërish në qendër të vëmendjes falë tek pamjet nga dhoma e zhveshjes së Argjentinës.

E ndërsa të gjithë argjentinasit po festonin, Martinez ndaloi “makinën” dhe e mbylli këngën duke thirrur: “Një minutë heshtje për Mbappe”, pas së cilës festa vazhdoi. Ishte vetëm një vazhdimësi e përballjes mes Mbappe dhe Martinez, e cila po vazhdon prej disa muajsh.

Së pari, Mbappe tha se skuadrat nga Amerika e Jugut janë më të dobëta se ato të Evropës, sepse nuk luajnë në të njëjtin nivel, për të cilën portieri i Argjentinës u përgjigj se “nuk ka asnjë ide nga futbolli” dhe se kjo që thotë e bën. nuk ka kuptim.

Megjithatë, kamerat në stadium kanë regjistruar edhe një përshëndetje të ngrohtë të portierit të Argjentinës dhe Mbappes ende në fushë, dhe pasi lojtarët e njërës dhe tjetrës kombëtare janë shpërblyer me medalje dhe kjo lëvizje e Martinezit ka ardhur pas momentit të përmendur.

Mbappe shënoi tre gola mbrëmë kundër Argjentinës dhe ishte i saktë edhe në gjuajtjet e penalltive, por në fund, Gauchos ishin më të mirë pas një penalltie më të mirë dhe fituan titullin e tretë të kampionatit botëror.

Kategoritë
Sport