Portieri i Argjentinës shpjegoi lëvizjen që tmerroi botën e futbollit

Portieri i Argjentinës, Emiliano Martinez, mori çmimin për portierin më të mirë në Kupën e Botës në Katar dhe më pas i tronditi të gjithë me një lëvizje të vrazhdë kur e vendosi çmimin mes këmbëve. Një nga heronjtë e Gauchos tani ka shpjeguar pse e bëri këtë.

Pasi iu dha Doreza e Artë, Martinez bëri një gjest të vrazhdë që shpejt u bë virale.

“E bëra sepse tifozët francezë vazhduan të më fishkëllenin dhe të më fyenin. Nuk më pëlqen kur njerëzit janë arrogantë. Sa i përket lojës, ata patën tre goditje në portë dhe shënuan tre gola, por pas kësaj gjithçka përfundoi mirë”, tha ai. është portieri i Aston Villas.

Kjo nuk ishte e gjitha, pasi Martinez u tall brutalisht Mbappe në dhomën e zhveshjes gjatë festës.

E ndërsa të gjithë argjentinasit po festonin, Martinez ndaloi “makinën” dhe e mbylli këngën duke thirrur: “Një minutë heshtje për Mbappe”, pas së cilës festa vazhdoi.

Ishte vetëm një vazhdimësi e përleshjes së Mbappes dhe Martinezit, e cila po vazhdon prej disa muajsh dhe nuk ka dyshim se për shkak të këtyre lëvizjeve ai ka humbur respektin e shumë futbolldashësve.

Kategoritë
Sport