Portieri më i mirë i Botërorit i frikësohet medaljes së artë, bleu një qen me vlerë 23 mijë euro

Fituesi i Kupës së Botës me kombëtaren e Argjentinës dhe mbreti i brohoritjes Emiliano Martinez (30) mbron ashpër medaljen e artë të fituar në Katar.

Përkatësisht, ai ka shpenzuar 23 mijë euro për një qen roje të përdorur nga njësitë speciale kryesore të Marinës amerikane.
Ylli i Aston Villa luajti një rol kyç në fitoren e madhe të Argjentinës ndaj Francës me penallti muajin e kaluar.

Martinez ka bërë bujë në mbarë botën për veprimet e tij të çmendura në fushë.

Dhe ai u rikthye në Angli si kampion bote pasi u ul në stol për vizitën e Villa në Tottenham sot.
Megjithatë, Martinez është i shqetësuar se medalja e tij e fitores është e mbrojtur, kështu që bleu një qen të frikshëm për shtëpinë e tij në Midlands.

Daily Star pretendon se Martinez, i cili gjithashtu fitoi çmimin Doreza e Artë, ka shpenzuar 23,000 euro për belgun Malinois të trajnuar posaçërisht.

Qeni mund të peshojë deri në 30 kilogramë, dhe njësitë kryesore speciale të Marinës amerikane e përdorën atë në luftime.

Martinez e bleu qenin e tij nga Elite Protection Dogs, të cilët specializohen në marrëdhëniet me klientët e famshëm.

Përvoja e tyre 35 vjeçare ka bërë që portieri i Tottenhamit, Hugo Lloris, ish-ylli i Chelsea dhe Arsenal, Ashley Cole dhe madje edhe mbreti i boksit të peshave të rënda, Tyson Fury, të blejnë qen prej tyre.

Kategoritë
Sport