Pozicionin që ndikoi në fatin e kupës do të mbetet kujtim i dëshpëruar për Kolo Muani

Me rezultatin 3-3, tifozët e futbollit përjetuan emocione të mëdha me pozicione mbi njëri-tjetrin. Ndërsa ndeshja vijoi me barazimin 3-3, Franca nuk mundi të përfitonte nga një pozicion i pabesueshëm kur minutat shënuan 120+3.

Nga pozicioni përballë portierit nuk përfitoi dot Kolo Muani, i cili ndeshi topin në diagonalen e djathtë të zonës së rreptësisë. Emiliano Martínez, i cili u bë një gjigant në kështjellën e tij, ndikoi në fatin e Kupës së Botës.

Pritja e Emiliano Martínez, pritjet e të cilit shkuan në penallti dhe Argjentina fitoi Kupën e Botës, hyri në histori. Tifozët e futbollit në të gjithë botën e kanë shpërndarë mijëra herë në rrjetet sociale shpëtimin ikonë.
Pozicionin që ndikoi në fatin e kupës e solli në kryetitujt e tij edhe shtypi botëror. Daily Mail britanik u ka përcjellë lexuesve se Emiliano Martinez nuk ka lejuar të kalojë Randal Kolo Muani, me titullin ‘Çudia e minutës së fundit’ dhe ka deklaruar se portieri ka fituar Botërorin për Argjentinën.

Kategoritë
LajmeSport