Presidentët e Ballkanit Perëndimor bëhen bashkë në Slloveni

Liderët e Ballkanit Perëndimor kanë arritur në vendin se ku do të mbahet takimi i Brdo-Brionit në Slloveni.

Para fillimi të takimit, të gjithë pjesëmarrësit kanë bërë një fotografi të përbashkë.

Përveç nikoqirit të takimit, presidentit slloven, Borut Pahor, është aty po marrin pjesë edhe presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, i Shqipërisë, Bajram Begaj, i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, i Kroacisë, Zoran Millanoviq, si dhe anëtarët e presidencës trepalëshe të Bosnjës, Shefik Xhaferoviq, Millorad Dodik dhe Zhelko Komshiq.

Kategoritë
LajmeRajoni