Presidenti Erdogan inspekton anijen Abdulhamid Han

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan bëri vëzhgime për anijen shpuese Abdülhamid Han, e cila do t’i bashkohet flotës së shpimit të Turqisë.

Vazhdojnë aktivitetet e shpimit të Turqisë në ‘’Mavi Vatan’’.

Në këtë kuadër, sot flotës do t’i bashkohet edhe një anije.

Anija shpuese Abdülhamid Han do të lundrojë drejt Mesdheut me një ceremoni ku do të marrë pjesë edhe presidenti Recep Tayyip Erdoğan.

Presidenti Erdogan inspektoi anijen.

Presidenti bëri ekzaminime në anije, përgatitjet e së cilës përfunduan dhe ndodhet në portin Taşucu.

Helikopteri me Presidentin Erdogan u ul në pistën e anijes shpuese Abdulhamid Han pas inspektimit ajror.

Erdogan, i cili bëri inspektime në anije, më pas mori informacion nga autoritetet.

Kategoritë
BotaLajme