Presidenti Erdoğan takon kryeministren e Estonisë në samitin e NATO-s

Takimi me dyer të mbyllura në selinë e NATO-s zgjati 40 minuta

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan u takua me kryeministren e Estonisë Kaja Kallas në kuadër të samitit të jashtëzakonshëm të liderëve të NATO-s në Bruksel, raporton Anadolu Agency (AA).

Takimi me dyer të mbyllura në selinë e NATO-s zgjati 40 minuta.

Ministri i Jashtëm turk Mevlüt Çavuşoğlu, ministri i Mbrojtjes Kombëtare Hulusi Akar dhe zëdhënësi presidencial İbrahim Kalın gjithashtu morën pjesë në takim.

Kategoritë
BotaLajme