Presidenti ukrainas shkarkon zyrtarin e Këshillit për siguri dhe mbrojtje kombëtare

Siç theksojnë agjencitë lokale të lajmeve, duke iu referuar një burimi nga kabineti presidencial, Zelenskyy ka shkarkuar Ruslan Demchenko-n

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy ka shkarkuar Ruslan Demchenko-n, zëvendëskryetar i Këshillit për siguri dhe mbrojtje kombëtare, transmeton Anadolu Agency (AA).

Siç theksojnë agjencitë lokale të lajmeve, duke iu referuar një burimi nga kabineti presidencial, Zelenskyy ka shkarkuar Demchenko-n.

Zelenskyy po ashtu javën e kaluar shkarkoi krerët e sektorit të sigurisë të rajoneve ukrainase Sumskaya, Poltavskaya, Zakarpatskaya, Zhitomirskaya dhe Dnipropetrovsk.

Kategoritë
BotaLajme