Presidentja Osmani mban konferencë për media lidhur me Forumin Ndërkombëtar për Gratë Paqen dhe Sigurinë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani nesër (21.10.2022), në orën 13:30, do të mbajë konferencë për media.

Në këtë konferencë, Presidentja Osmani do të shpalosë detaje para fillimit të Forumit Ndërkombëtar për Gratë, Paqen dhe Sigurinë.

Forumi për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, do të mbahet më 22 dhe 23 tetor 2022, në Prishtinë, ku do të marrin pjesë personalitete të shumta të jetës politike, shkencore, kulturore dhe nga shoqëria civile nga vende të ndryshme të botës.

Vendi: Objekti i trashëgimisë kulturore, Hamami i Madh i Prishtinës

Kategoritë
LajmeVendi