Pretendohet se i dyshuari kryesor për vrasjen e 18-vjeçares është duke u fshehur në Gjilan

I dyshuari kryesor për vrasjen e 18 vjeçares në Ferizaj, Dardan K. është në arrati.

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Ferizajt, Shukri Jashari, ka dalë në një konferencë të jashtëzakonshme për vrasjen e 18-vjeçares me inicialet M.O.. Jashari tha se i dyshuari kryesor, D.K., shumë shpejtë do të arrestohet nga ana e policisë.

Sipas disa raportimeve në rrjetin social Twitter, dyshohet se Dardan K. se momentalisht është duke u fshehur në Komunën e Gjilanit.

M.O është dërguar ditën e djeshme pa shenja jete në Emergjencë të Ferizajt, nga i dyshuari D.K me të cilin sipas familjarëve viktima po bashkëjetonte, dhe nga A.S i cili tashmë është arrestuar.

Kategoritë
LajmeVendi