Priftit i pengon ‘turqishtja’ në Prizren: Po folshin turqisht, do hapi një kishë dhe do i bëjë shqiptarë përsëri

Moderatori i emisionit Kojshia Show, Sadri Imeri, ishte mysafir në Elbasan te kisha të cilën e drejton At Nikolla Xhufka, të cilën ai e quan “kishë paleokristiane – katakomb”. Me priftin At Nikolla zhvilloi edhe një intervistë, përcjell Korrespodenti.

Në këtë emision, At Nikolla Xhufka bëri një deklaratë interesante. Ai tha se e viziton shpesh Prizrenin, në të cilin qytet thotë se ka dëgjuar shumë duke folur turqisht. At Nikolla tha se planifikon ta ndërtojë në kishë atje, dhe siç thotë ai, t’i bëjë përsëri shqiptarë ata.

Për më shumë, ndiqeni minutën e 14:00 të emisionit.

Kategoritë
LajmeVendi