Princesha spanjolle është e çmendur pas Gavi-t, kjo mund t’i kushtojë karrierën e tij

Lojtari i talentuar i kombëtares spanjolle dhe mesfushori i Barcelonës, Pablo Martín Páez Gavira, i njohur më mirë si Gavi, për shkak të popullaritetit, por edhe pamjes së tij, tërheq vëmendjen e shumë vajzave, ndër të tjera dyshohet se princesha spanjolle Leonor.

Gavi është vetëm 18 vjeç, por tashmë konsiderohet si një nga mesfushorët më të mirë të ditës së sotme dhe është zgjedhur edhe futbollisti i ri më i mirë në botë. Me kombëtaren spanjolle në Botërorin e Katarit u eliminua në fazën e 16-të pas goditjeve të penalltisë ndaj Marokut. Kjo ishte paraqitja e parë e Gavi në kampionatet botërore dhe ai arriti të shënonte një gol në tre ndeshje në fazën e grupeve.

Mediat spanjolle shkruajnë se Leonor, vajza e madhe e mbretit spanjoll Felipe, e cila është një vit më e vogël se Gavi, është e apasionuar pas mesfushorit të ri dhe së fundmi ai i ka dërguar asaj një fanellë të firmosur.
Babai i saj, Mbreti Felipe VI, ishte në Doha, Katar për të parë ndeshjen e parë të Spanjës kundër Kosta Rikës, dhe pas ndeshjes ai thuhet se i tha Gavi se vajza e tij “e do atë”. Gavi u përgjigj duke i dërguar asaj fanellën e kombëtares spanjolle të nënshkruar.

Dollapi i saj i shkollës thuhet se është plot me fotografitë e Gavi
Mediat pretendojnë se Princesha Leonor është goditur me 18-vjeçaren dhe Football Espana raporton se dollapi i saj i shkollës është plot me foto të yllit të Barcelonës. Princesha Leonor njihet zyrtarisht si Princesha e Asturias dhe është trashëgimtare e fronit, duke qenë se ajo është fëmija i parëlindur i mbretit Felipe VI. dhe mbretëresha Letizia.

Sidoqoftë, nëse Gavi dhe Princesha Leonor do të lidheshin dhe martoheshin në të ardhmen, atëherë mesfushori i ri mund të duhet të tërhiqej. Rregullat dhe zakonet e familjes mbretërore përfshijnë shumë aktivitete dhe Gavi mund të mos ketë kohë për ndeshje.

Princesha Leonor është më e re se Gavi dhe raportet sugjerojnë se ai tashmë është mbiquajtur “princi” për shkak të lidhjes së tyre të dyshuar, megjithëse nuk është konfirmuar dhe është e gjitha spekulime. Sido që të jetë, lidhja eventuale e Gavi-t me Leonorin mund t’i kushtojë karrierën në të ardhmen dhe pyetja është nëse një djalë i fiksuar pas futbollit do të ishte gati për një gjë të tillë.

Kategoritë
Sport