Prishtina solidarizohet me Ukrainën në përvjetorin e parë të pushtimit

Në sheshet kryesore të Prishtinës më 23 shkurt u vendosën flamujt kombëtarë të Ukrainës, në prag të njëvjetorit të nisjes së pushtimit rus të Ukrainës.

Kosova i është bashkuar shteteve perëndimore duke dënuar dhe vendosur sanksione ndaj Rusisë për shkak të pushtimit të paprovokuar të fqinjit të saj.

Kategoritë
LajmeVendi