Pse Josko Guardiol mban maskë në ndeshje?

Sërish Guardiol bëhet yll absolut në Kupën e Botës në Katar. 20-vjeçari i pashëm ka rënë në sy të ekspertëve të futbollit, por edhe femrave në mbarë botën, pasi nuk është i martuar dhe nuk ka asnjë informacion publik për statusin e tij të dashurisë. Edhe vajzat pëlqejnë mjekrën e tij të rregulluar, së cilës i është përkushtuar dhe shumë vajza pyesin pse Guardiol mban maskë në ndeshje.

Sigurisht që nuk bëhet fjalë për modë apo një aksesor mode, por për një dëmtim, pra për mbrojtjen e fytyrës pas një dëmtimi.

Guardiol u lëndua në fillim të nëntorit. Futbollisti pësoi një thyerje të kockës së hundës në ndeshjen kundër Freiburgut dhe mjekët gjetën shpejt zgjidhjen e problemeve – një maskë që iu bë dhe iu dorëzua brenda pak ditësh.

Guardioli do të mbajë maskën deri në fund të kampionatit.

Kategoritë
Sport