PSG do të diskutojë situatën e Icaridit, së shpejti Juventusi do të këtë përgjigje

Juventusi vazhdon të monitorojë Mauro Icardin, ndërsa PSG së shpejti do të diskutojë të ardhmen e sulmuesit dhe iu dhënë përgjigjeje italianëve.

Massimiliano Allegri përjashtoi largimin e Alvaro Moratas në janar pasi Juventusi nuk mund të përballojë një zëvendësim që duhet ta blejë në afatin kalimtar të dimrit.

Spanjolli kishte arritur një marrëveshje për t’iu bashkuar Barcelonës, por “Zonja e Vjetër” e bllokoi largimin e tij.

Sipas Calciomercato.com, gjigantët e Serie A vazhdojnë të monitorojnë Mauro Icardin, i cili mund të largohet nga Parisi në janar.

Gjigantët e Ligue 1 së shpejti do të diskutojnë të ardhmen e lojtarit në klub, por do të preferonin një lëvizje të përhershme për ish-kapitenin e Interit, ndërsa Juventus po kërkon një marrëveshje huazimi të thatë deri në fund të sezonit ose një huazim me opsion blerje.

Bianconerët kanë vendosur objektiva të ndryshëm për sezonin 2022-23, me Gianluca Scamacca dhe Dusan Vlahovic në krye të listës së blerjeve për qershorin.

Icardi, 28 vjeç, ka shënuar pesë gola në 20 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon.

Bianconerët duhet të përmirësojnë numrat e tyre në sulm këtë sezon pasi ata kanë shënuar vetëm 28 gola në 20 ndeshje të Serie A, më e ulëta në mesin e dhjetë klubeve të para në tabelë.

Kategoritë
LajmeSport