PSG ia lehtëson vendimin Messit, do t’i ofrojë një kontratë që nuk mund të refuzohet

Po afrohet momenti kur futbollisti i madh argjentinas Lionel Messi (35) do të vendosë nëse do të qëndrojë apo do të largohet nga Paris Saint-Germain dhe klubi francez do t’ia lehtësojë duke i ofruar kushte fantastike, shkruan Marca.

PSG dëshiron të vazhdojë kontratën me yllin e tyre për të paktën një vit shtesë, por ende nuk është rënë dakord për shumën e pagës që Messi duhet të marrë gjatë asaj periudhe.
“Në Paris pretendojnë se janë paratë që është fjalë për fjalë e pamundur të refuzohen”, thotë Marca.

Babai dhe menaxheri i Messit, Jorge Messi, do të nisin negociatat në javët e ardhshme për të rënë dakord për të gjitha kushtet.

Gazeta spanjolle shkruan se Messi është i kënaqur me jetën në Paris dhe situatën e tij në klub, nga i cili fiton rreth 30 milionë euro në vit pagë pasi i zbriten taksat.

PSG dëshiron që Messi të tërhiqet duke veshur fanellën e tij dhe është gati dhe në gjendje të paguajë për të, veçanërisht pasi viti i parë i argjentinasit i solli klubit rreth 700 milionë euro.

Messi ka kontratë deri në fund të sezonit, ndërsa më herët ka bërë të ditur se vendimin për të vazhduar karrierën do ta shtyjë deri në ditët pas Botërorit, ku fitoi medaljen e artë.

Kategoritë
Sport