PSG rrit sigurinë në shtëpinë e Messit dhe Neymarit pas protestave të tifozëve

Paris St-Germain po rrit sigurinë në shtëpitë e Lionel Messit dhe Neymar pas protestave të tifozëve.

Skuadra e Ligue 1 ka humbur tre nga gjashtë ndeshjet e fundit të ligës dhe është jashtë Champions League.

Tifozët u mblodhën jashtë shtëpisë së Neymar në Paris të mërkurën dhe brohoritën që ai të largohej nga klubi.

“Paris St-Germain dënon në termat më të ashpër të mundshëm veprimet e papranueshme dhe fyese”, thuhet në një deklaratë të klubit.

“Sido që të jenë dallimet e opinioneve, asgjë nuk e justifikon një sjellje të tillë,” shtoi ai.

Argjentinasi Messi, 35 vjeç, do të largohet nga PSG kur kontrata e tij të mbarojë në verë, ndërsa Neymar, 31, është i dëmtuar.

Braziliani u përjashtua për pjesën tjetër të sezonit në mars për shkak të një dëmtimi në kyçin e këmbës.

Messi u suspendua nga PSG për dy javë të martën pasi udhëtoi për në Arabinë Saudite pa lejen e klubit.

Kjo pasoi humbjen e PSG-së në shtëpi nga Lorient, e cila zvogëloi epërsinë e tyre në krye të Ligue 1 në pesë pikë me pesë ndeshje të mbetura.

Disa qindra tifozë të PSG-së u mblodhën jashtë selisë së klubit të mërkurën dhe dhe brohoritën për Messin, Neymar dhe mesfushorin e Italisë, Marco Verratti. Disa më pas shkuan në shtëpinë e Neymar.

Veprimet e tifozëve kanë shtyrë klubin të rrisë sigurinë në shtëpitë e Messi, Neymar, Verratti dhe trajnerit Christophe Galtier, si dhe në terrenin stërvitor të klubit.

Kategoritë
LajmeSport