Publikohen pagat e aktorëve të njohur turk, ja sa përfitojnë ata në javë

Janë publikuar pagat e aktorëve të njohur të televizioneve turke për sezonin e ri 2023. Pagat javore për episod në listë u bënë axhenda në rrjetet sociale.

Duke parë listën, tarifat për episod deri në 1 milion lira turke (56mijë euro) janë mahnitëse dhe paga më e ulët javore është 100 mijë lira turke (5 mijë euro).

Ndërsa aktorët si Kıvanç Tatlıtuğ, Serenay Sarıkaya dhe Demet Özdemir janë në krye të listës, Afra Saraçoğlu dhe Mert Ramazan Demir janë ndër aktorët që fitojnë më pak.

Kıvanç Tatlıtuğ: 50.500,00 Euro

Engin Akyürek: 25.250,00 Euro

Demet Özdemir: 25.250,00 Euro

Serenay Sarıkaya: 25.250,00 Euro

Hande Erçel: 15150.00 Euro

Ebru Şahin: 15150.00 Euro

Birce Akalay: 12.624,26 Euro

Neslihan Atagül: 12.624,26 Euro

İbrahim Çelikkol: 12.624,26 Euro

Kategoritë
LajmeTë ndryshme