Publikohen pamjet e momentit të arrestimit të personit të dyshuar për sulmin me bombë në Stamboll (video)

Janë ndarë momentet kur terroriste, e cila shkaktoi shpërthimin horror në rrugën Istiklal, u kap në shtëpinë e tij.

Një çantë e mbushur me bombë e lënë nga terroriste u shpërthye në Istiklal, rruga më e ngarkuar e Megakent.

Ndërkohë që nga shpërthimi mbetën dëshmorë 6 qytetarë, 81 qytetarë  janë dërguar me lëndime në spital.

21 persona u arrestuan në lidhje me incidentin, ku presidenti Recep Tayyip Erdoğan përdori fjalët “Ka erë terrori”.

Nga ana tjetër, pas shfaqjes së pamjeve të ngjarjes, u konstatua se një terroriste e kishte lënë bombën në rrugë.

Terroriste u kap nga ekipet dhe u dërgua në paraburgim.

U ndanë pamjet nga momentet kur terroriste e cilakreu ngjarjen që u kushtoi jetën 6 qytetarëve tanë, u kap në shtëpinë e tij.

https://twitter.com/i/broadcasts/1dRJZMvONZXGB

Kategoritë
BotaLajme