Putini i vërtetë mund të mos ekzistojë më

Kreu i shërbimit të inteligjencës ushtarake ukrainase, gjeneralmajor Kirilo Budanov, ka përcaktuar se presidenti rus Vladimir Putin mund të ketë tre doppelganger, njerëz që i janë nënshtruar një operacioni plastik për t’u dukur sa më shumë që të jetë e mundur. Budanov beson se këto dyshe janë veçanërisht në lojë tani, ndërkohë që Putini po humbet kontrollin në Kremlin dhe ndërkohë që po përhapen lajmet se ai vuan nga sëmundja e Parkinsonit dhe se mund të ketë kancer.

Në një intervistë për “Mail on Sunday”, Budanov tha se shërbimet sekrete ukrainase kishin zbuluar dyshe të Putinit, të cilët e kishin zëvendësuar atë në disa “raste të veçanta” në të kaluarën, por se këto zëvendësime tani janë bërë “praktikë e zakonshme”.

“Ne dimë konkretisht për tre persona që shfaqen vazhdimisht në vendin e tij, por nuk e dimë saktësisht se sa janë në total. Putini i vërtetë mund të mos ekzistojë më,” tha Budanov.

“Të gjithë kanë bërë operacione plastike për t’u dukur. E vetmja gjë që i dhuron është gjatësia e tyre. Është e dukshme në video dhe foto. Gjithashtu zbulohet nga gjestet, gjuha e trupit dhe llapat e veshit që janë unike për çdo person”, tha ai. shtuar..

Budanov nuk donte të spekulonte nëse Putin doli në pension për shkak të sëmundjes apo nëse një grusht shteti i heshtur u krye brenda Kremlinit. Por ai tha se lirimi i Khersonit nga Ukraina mund të ketë pasoja dramatike për Putinin dhe bashkëpunëtorët e tij.

“Ndryshimet janë të pashmangshme në Moskë,” tha ai.

Kategoritë
BotaLajme