Qesharake, ushtari bjellorus mezi shpëton i gjallë gjatë lëshimit me parashutë (VIDEO)

Bjellorusia është një prej shteteve të vetme aleate të Rusisë, në kohën kur kjo e fundit po kërcënon paqen dhe sigurinë në nivel global me luftën në Ukrainë.

Shpeshherë, presidenti i Bjellorusisë Aleksander Lukashenko flet me tone kërcënuese ndaj botës perëndimore dhe shteteve përreth sikur ta kishte një ushtri të fortë prapa vetes

MIrëpo, një video që po qarkullon në rrjetet sociale, e dëshmon krejt të kundërtën. Ministria e Emergjencave e Bjellorusisë, ka mbajtur sot disa stërvitje ushtarake me parashutistë.

Ajo që ka ndodhur është se njëri prej parashutistëve të saj, mezi ia ka dalë të shpëtojë i gjallë.Duken goxha të sprovuar”, shkruan me ironi një faqe lajmesh në Twitter./

Kategoritë
BotaLajme