Rama dhe Abazoviq nisen drejt Kievit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i shoqëruar nga kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, janë nisur drejt kryeqytetit të Ukrainës, Kiev.

Para disa ditëve, Abazoviq ka marrë një ftesë për ta vizituar Kievin, nga presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky.

Kategoritë
LajmeRajoni