Raportohet se Kurti do t’i ftojë opozitën për takim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, raportohet se i ka ftuar në takim liderët e partive opozitare.

Siç raporton Klan Kosova, ky takim pritet të mbahet të premten në ora 12:00.

Ky zhvillim pason nga vizita në Kosovë, e emisarit special amerikan për Ballkanin Perëndimor dhe çështje të tjera, Gabriel Escobar.

Gazeta Express ka provuar të marrë një përgjigje zyrtare, por zëdhënësit e PDK-së, LDK-së dhe AAK-së nuk kanë qenë të qasshëm.

Kategoritë
LajmeVendi