Reagime për himnin zyrtar të Kupës së Botës: Shakira kthehu, do të paguajmë taksat

Dy ditë pas shpalljes së himnit zyrtar të Botërorit të Katarit, reagimet nuk po zvogëlohen dhe duket se fansat nuk janë të kënaqur dhe po bëjnë thirrje për “ndihmë” nga Shakira, këngët e së cilës shënuan edicionet e mëparshme të Botërorit. Kupa.

Adhuruesit e futbollit duket se nuk janë impresionuar me këngën e Maluma, Nicki Minaj dhe Myriam Fares e quajtur “Tukoh Taka”, e cila do të jetë himni zyrtar i Kupës së Botës FIFA në Katar.

Në rrjetet sociale ata shprehën pakënaqësinë e tyre për këngën, pavarësisht tonit të saj gazmor dhe kombinimit të teksteve në spanjisht, anglisht dhe arabisht.

Në TikTok, hashtagu “TukohTaka” është i mbushur me video të përdoruesve të pakënaqur që ndajnë mendimet e tyre.

@norisplace

The chorus is even worse #tukohtaka

♬ Tukoh Taka – Various Artists

Shumë prej tyre po e thërrasin Shakirën për “ndihmë”, duke pasur parasysh se këngët e saj kanë shënuar edicionet e mëparshme të kampionateve botërore.

Kënga e saj “Waka Waka” ishte himni i kampionatit në Afrikën e Jugut, ndërsa këngëtarja performoi edhe në Gjermani në vitin 2006 dhe në Brazil në vitin 2014.

@naw_sir

We make such good music and this is what we give 🤦‍♂️ #worldcup #worldcupsong

♬ Tukoh Taka – Various Artists

“Shakira ne do të fillojmë një fushatë GoFundMe për provën tuaj të evazionit fiskal, thjesht mos lejoni që ky version Walmart i Tokyo Drift të jetë kënga e Kupës së Botës,” tha një fans në një video virale të TikTok.

“Lindja e Mesme kishte 10 vjet për të bërë një këngë të mrekullueshme për Kupën e Botës dhe ky është rezultati”, ka shkruar një tjetër përdorues i pakënaqur.

@boulows

Tf is this #fyp #foryou #worldcup

♬ Tukoh Taka – Various Artists

“Shakira më mirë të kthejë ijet për Kupën e Botës, sepse ne nuk mund ta dëgjojmë këtë”, “Kërkoj falje në emër të Lindjes së Mesme”, “Kënga tingëllon sikur tezja ime këndon në dasmë”, deklaruan shumë fansa të pakënaqur.

Megjithatë, përkundër kritikave, kënga arriti të mbledhë 8.6 milionë shikime për dy ditë.

Kategoritë
Sport