Reagimi i vogëlushit të shpëtuar teksa flinte nën rrënoja

Turqia përjetoi dje një nga fatkeqësitë më të mëdha në historinë e saj.

Dy tërmete të mëdha me magnitudë 7.7 dhe 7.6 ballë goditën 10 provinca, përfshirë qendrën e Kahramanmaraş.

Ndërsa ekipet po përpiqen të shpëtojnë ata që janë nën rrënoja, ka edhe një lajm të mirë që ngroh zemrat nga rajoni.

Ekipet e shpëtimit që po punonin në një aksident arritën tek një fëmijë i vogël.

I rraskapitur në rrënojat, djali u shpëtua ndërsa ishte në gjumë.

I mbijetuari i vogël i tërmetit, i cili pa ekipet e shpëtimit dhe dritat me sy të përgjumur, nuk mund ta fshehte habinë e tij.

Ekipet e shpëtimit, të cilët fjalëve të vogëlushit ‘Çfarë po ndodh’, iu përgjigjën ‘mirëmëngjes’, nuk e fshehën dot buzëqeshjen përballë situatës.

I mbijetuari i vogël i shpëtuar nga tërmeti iu dorëzua ekipeve shëndetësore./gazetaere

Kategoritë
LajmeRajoni