Reagimi ndaj ukrainasve në Gjermani: Nazistët jashtë

Protestuesit gjermanë shënjestruan edhe ukrainasit teksa protestonin kundër administratës së Berlinit.

Turma e zemëruar e mbledhur në Leipzig të Gjermanisë reagoi ndaj politikës energjetike të qeverisë dhe kostos së jetesës.

Gjatë demonstratës së një grupi gjermanësh, grupi ukrainas po protestonte edhe kundër Rusisë.

Ndërkohë, aktivistët filluan të bërtisnin slogane si “Nazistët jashtë”. Refugjatëve ukrainas iu kërkua të largoheshin nga vendi.

Duke u përballur me sulmin verbal, ukrainasit u habitën me atë që kishin pësuar. Pamjet u futën në axhendën e rrjeteve sociale.

Kategoritë
BotaLajme