Reagon KFOR’i për situatën në veri: Jemi të gatshëm të përmbushim mandatin tonë

Përmes një shkrimi në Twitter, KFOR ka reaguar në lidhje me zhvillimet e fundit në veri të Kosovës, duke thënë se Prishtina dhe Beogradi duhet të zgjidhin çështjet e tyre përmes dialogut, dhe se janë të gatshëm për të përmbushur mandatin e tij, shkruan Gazeta Metro.

Duke pas parasysh që situata në veri është shumë shqetësuese, ka ardhur edhe reagimi nga KFOR.

KFOR është shprehë se është esenciale që të shmanget çdo përshkallëzim i mundshëm. Po ashtu në reagimin e tyre thuhet se ka shumë rëndësi respektimi i të drejtave te të gjithë komuniteteve në Kosovë.

Kategoritë
BotaLajme