Reprezentuesja 19-vjeçare e Sllovenisë në ski, Hana Jamnik ka ndërruar jetë tragjikisht gjatë përgatitjeve për sezonin e ri

Reprezentuesja 19-vjeçare e Sllovenisë në ski, Hana Jamnik ka ndërruar jetë tragjikisht gjatë përgatitjeve për sezonin e ri, njoftoi Shoqata e Skive të Sllovenisë.

Shoqata e Skive të Sllovenisë ka njoftuar se Jamniku ka vdekur si pasojë e një “incidenti tragjik”, ndërsa mediat norvegjeze kanë bërë të ditur se si ka ndodhur kjo tragjedi.

Dje në orën 08:41, një grua sllovene fluturoi nën një kamion në tunelin në autostradën 523 teksa po stërvitej me ski.

Ajo u plagos rëndë dhe u transportua me helikopter në qendrën klinike në Stavanger, por fatkeqësisht nuk mund ta ndihmonin atje. Lajmin për vdekjen e saj e ka bërë të ditur policia në orën 13:54.

Drejtuesi i kamionit akuzohej për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor, i morën gjak për të përcaktuar nëse ishte nën efektin e alkoolit, por ai nuk e pranon fajin dhe pretendon se ajo që ndodhi ishte një aksident tragjik.

Kategoritë
Sport